Pierwsza wizyta w gabinecie jest dość długa i trudna zarówno dla dziecka, jego rodziców oraz dla mnie jako terapeuty. Chciałabym wam opowiedzieć o tym jak ona wygląda, żebyście po przyjściu do gabinetu wiedzieli co was czeka po kolei.
1. Przyjdź około 10-15 minut wcześniej w celu konieczności wypełnienia dokumentów. Weź ze sobą PESEL dziecka oraz swój czyli opiekuna dziecka. Bez tego nie mogę rozpocząć wizyty. Jeśli dziecko miało robione zdjęcie RTG kręgosłupa, bioder lub nóg proszę weź ze sobą.
Adres: CENTRUM TATKO, UL. Śmigielskiego 20, II piętro, pokój numer 5 w Ostrowie Wielkopolskim.
2. Za parawanem (specjalnie wykratkowanym) będę prosiła dziecko o rozebranie się do majtek (skarpety również!) w celu zbadania całego ciała niezależnie od tego czy według ciebie problem będzie tylko ze stopami czy tylko z kręgosłupem. Zawsze pod uwagę biorę całe ciało. Jeśli dziecko jest nastoletnie i może się wstydzić dopuszczam możliwość zdjęcia najpierw góry, potem dołu przy równoczesnym ubraniu góry ubrania. Podczas wizyty robię zdjęcia tylko(!) sylwetki dziecka z przodu i z tyłu bez twarzy- wysyłam je rodzicowi. Zdjęcia mają stanowić element dokumentacji, żeby mieć do czego porównywać później. JA ICH NIGDZIE NIE BĘDĘ PUBLIKOWAĆ.
3. Na materacu odbywa się dalsze badanie z pomiarami oraz pokazanie i wytłumaczenie najważniejszych ćwiczeń, które stanowić będę zestaw ćwiczeń do stosowania w domu CODZIENNIE, albo jak najczęściej. Nie ma konieczności robienia zdjęć, ponieważ cały zestaw ćwiczeń dostaniecie wydrukowany na kartce oraz link (ze zdjęciami) jako ZALECENIA.
4. Jest możliwość do dołączenia do grupowej gimnastyki korekcyjnej w każdym momencie pod warunkiem, że dziecko ma skończone 5 lat. Dzieci dzielę według wieku 5-8, 9-12, 13-18 lat. Proponuję, aby dziecko przyszło raz na zajęcia, aby zobaczyło jak one wyglądają i same podjęło decyzję czy chce na nie uczęszczać, nic na siłę.
5. Jeśli widzę taką potrzebę informuję o zajęciach indywidualnych- terapii czaszkowo- krzyżowej, którą stosuję od jakiegoś czasu również u osób z wadą postawy i która daje bardzo dobre rezultaty. Żeby była ona skuteczna należy ją stosować regularnie 1x tyg, a potem co drugi tydzień.
Do zobaczenia ;)
Katarzyna Bruska- Bartoszek
Pierwsza wizyta fizjoterapeutyczna to ważny krok w diagnostyce i poprawie postawy dziecka. Po tak intensywnym badaniu i omówieniu planu ćwiczeń warto pomyśleć o regeneracji i relaksie. Dobrym wsparciem może być mata do masażu, która pomaga rozluźnić napięte mięśnie i poprawić komfort po codziennych aktywnościach lub ćwiczeniach korekcyjnych. 😊
OdpowiedzUsuńCiekawe ćwiczenia
OdpowiedzUsuńMówię, że takiej Kobiety jak Pani to ze świecą szukać ,wspaniałe,fachowe rzeczowe doradztwo plus ćwiczenia - nic więcej nie trzeba do zdrowia i wyjścia ze skoliozy ❤️dziękuję
OdpowiedzUsuńDziękuję za to ,że mogę przeczytać jak się powinnam przygotować. Ważne wskazówki, dla mojej córki również.
OdpowiedzUsuń